Esaretin Bedeli - Türkçe Dublaj HD izle

Esaretin Bedeli


Önceki Film <<
Sonraki Film >>
FILM BILGILERI 2 ay önce eklendi
Esaretin Bedeli

Kesinlikle izlenilmesi gereken sinema sektörünün duayen filmlerinden biri olan Esaretin Bedeli filmi ; biz insanlardan ne olursa olsun bizden alamayacakları bir şey vardır. Bu “UMUT” tur. Lakin umut doğru kullanılamazsa insanı tehlikeli, deli bir kişiliğe dönüştürebilecek en soyut araçtır.
Andy Dufresne, karısını ve karısının aşığını öldürmek suçundan yargılanarak müebbet hapis cezası almıştır. İşlemediği bir suçtan ötürü 19 koca yıllık mahkum hayatını doldurduktan sonra 20 yıl önce planlayıp ince ince, milim milim yola alarak tasarladığı taslak planı hayata geçirerek başarılı olan Andy Dufresne özgürlüğe olan adımlarını yirmi yıl boyunca umudunu hep capcanlı tutarak, azimle hırsla başarılı olmuştur.
Andy Dufresne’nin yirmi koca yılına harcayarak kaçış planı anlatılmaktadır.
Umut, insanı yaşama arzusuna karşı diri tutan etkenlerin liste sıralamasında birinci sıradan kendine yer edinen unsurdur.
Andy Dufresne işlemediği bir cinayetten ötürü Portlan Devlet Mahkemesi ve Savcı’sı tarafından 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmıştır. Andy, Shawshank Hapishanesi’ne girdiğinde Portland’da bir bankada müdür yardımcılığı işinde çalışmaktaymış. Hapishane arkadaşlarına göre Andy, yaşına göre baya iyi bir işteymiş.
Eğer 4 duvar arasındaysanız ve çıkabilme ihtimaliniz yoksa zaman ilerledikçe dört duvar arasında sıkışacağınızdan kafayı yemeğe başlarsınız. Bu duruma düşmemek için yapmanız gereken aklınızı sürekli bir şeylerle meşgul etmelisiniz. Andy hapishane hayatının başlarında bunun farkına varır ve her fırsatta aklını bir işe verir. Fullfilmvakti.com keyifli seyirler diler.

Tür: 2009 ve Önceki Filmler, Aksiyon Filmleri, Dram Filmleri, Editör Önerisi, En iyi 250 Film, İMDB 7.0+, Polisiye Filmler, Suç Filmleri

Yapım: 1994

IMDB Puanı: 9.3

Yönetmen: Frank Darabont

Oyuncular: Tim Robbins, Morgan Freeman, Bob Gunton, William Sadler,

Etiketler: , , , , ,

BENZER FILMLER
Sevdiklerimiz

IMDB Puanı: 7.3

Thumper

IMDB Puanı: 5.9

Lucky

IMDB Puanı: 7.5

Karton Boksör

IMDB Puanı: 6.4

Aile Babası

IMDB Puanı: 6.5

Bilinmeyen Dünya

IMDB Puanı: 6.7

YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?